???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Nesikliauk gandais, išmok suprasti statistiką


Ar matydami viešojoje erdvėje pasirodančią informaciją dažnai susimąstote apie jos patikimumą? Ar mokate suprasti ir interpretuoti skaičius? Ar pastebite, kas už jų slepiasi? Lietuvos statistikos departamentas siekia ugdyti visuomenės statistinį raštingumą ir taip prisidėti kovojant su melagienų plitimu, todėl kviečia visus norinčius rugsėjo 6 d. pasitikrinti savo žinias ir dalyvauti statistikos egzamine.

„Faktai – ne gandai 2021“ – tai pirmą kartą kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija organizuojama iniciatyva, skirta paminėti rugsėjo 6 d. – Lietuvos statistikos dieną ir Lietuvos statistikos departamento 102-ąjį gimtadienį. 

Dalyvauti statistikos egzamine kviečiami visi norintieji geriau suprasti statistiką ir žinoti daugiau.

„Pandemijos situacija parodė, kokie svarbūs gali tapti skaičiai, kaip nuo jų gali priklausyti daugybė gyvenimo aspektų – galėsime eiti į darbą ar dirbsime iš namų, išvažiuosime į kitą šalį ar teks atidėti kelionę. Susidomėjimas statistika stipriai išaugo, bet kartu padaugėjo ir skaičių interpretacijų, išryškėjo kai kurių asmenų statistinis neraštingumas. Tačiau džiaugiuosi, kad pagaliau pradėjome domėtis statistika, kalbėti apie tai ir diskutuoti. Ir šiuo egzaminu norime parodyti, kad statistika – tai ne vien skaičiai, statistika – tai mūsų aplinka, mes ir mūsų bendruomenė. Labai svarbu ją suprasti“, – kalbėjo Lietuvos statistikos departamento generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė. 

Egzamino klausimai parengti pagal Oficialiosios statistikos portale osp.stat.gov.lt skelbiamus rodiklius, statistinius tyrimus. Testą sudaro trisdešimt klausimų – nuo demografinių šalies rodiklių iki su COVID-19 susijusių statistinių duomenų bei bendrųjų klausimų. Kad būtų drąsiau ir lengviau atsakinėti į pateiktus klausimus, galima susipažinti su skelbiamais rodikliais skyrelyje Pažintis su statistika“.

102 daugiausia taškų surinkę egzamino dalyviai bus apdovanoti „Statistikos ekspertų“ sertifikatu bei Lietuvos statistikos departamento įsteigtais prizais. 

Rugsėjo 6 d. dalyvaukite statistikos egzamine faktainegandai.lrt.lt.

Švenčiant Lietuvos statistikos gimtadienį, rugsėjo 3 d. Statistikos departamento Informaciniame centre (Gedimino pr. 29, Vilnius) 10 val. atidaroma statistinių infografikų paroda. Kviečiame apsilankyti. Parodos lankymas bus galimas iki rugsėjo 3 d. 17 val.