???warnOperationFailedBecauseWarning???
Atgal

Baigėsi rekordinį dalyvių skaičių pritraukęs 2023 m. Europos statistikos konkurso nacionalinis etapas


Šiemet jau tradicija tapusiu konkursu susidomėjo rekordinis mokinių ir mokytojų skaičius – konkurse dalyvavo daugiau nei 80 komandų iš visos Lietuvos! Komandos turėjo išspręsti 3 tipų testus: atlikti pagrindinių žinių testą, surasti statistinius rodiklius duomenų bazėje ir išanalizuoti Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) leidinį energetikos tema.

Geriausiai testus išsprendusios vyresniųjų ir jaunesniųjų mokinių komandos buvo pakviestos atlikti antrąją užduotį – parengti pristatymą pasirinkta statistine tema. Mokiniai rinkosi analizuoti kainų pokyčius ir jaunimo švietimo rodiklius, taip pat Lietuvos patrauklumą investuotojams ir šalies turizmo tendencijas. Komandų pristatymus vertino Valstybės duomenų agentūros vertinimo komisija ir visuomenė socialiniuose tinkluose.

Susumavus abiejų nacionalinio etapo užduočių (testų ir pristatymo) rezultatus, vyresniųjų mokinių kategorijoje pirmąją vietą užėmė Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos komanda „JBG2“. Antroji vieta atiteko Kauno „Saulės“ gimnazijos komandai „GAIA“, trečioji – Kauno jėzuitų gimnazijos komandai „FF91A4“.

Jaunesniųjų mokinių kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos komanda „2J“. Antrąją vietą užėmė Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda „KIBINAI“. Trečioji vieta atiteko Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos komandai „DARBA“, kuri Valstybės duomenų agentūros vertinimo komisijos sprendimu buvo išrinkta ir kaip kūrybiškiausia komanda.

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visoms komandoms už dalyvavimą. Tikimės, kad konkursas praplėtė mokinių žinias apie oficialiąją statistiką, jos paiešką ir analizę, o mokytojams suteikė naujų idėjų, kaip statistinę informaciją pritaikyti pamokose.

Dviejų komandų iš kiekvienos kategorijos laukia naujas iššūkis – jos turės galimybę varžytis su kitų šalių geriausiomis komandomis. Europos etapo laimėtojai bus paskelbti birželio mėnesį.

Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos.